Co oznacza ból głowy u 27-latki?

Witam mam 27lat, jestem matką dwójki dzieci. Chciała bym się dowiedzieć co mi dolega i jakiego lekarza powinnam się udać. 3 lub 4 razy w tygodniu mam straszny ból głowy, czasami ból jest tak silny że pomaga mi tylko obniżenie głowy do kolan wtedy ustępuje, do tego często mam zły humor i wszystko mnie denerwuje. Te bóle głowy czasami mam wrażenie że bolą mnie od kręgosłupa ale czasami bez przyczyn. Czy możecie udzielić mi jakiejś rady. Dziękuje Pozdrawiam

Zbyt mało danych. To może być migrena, postawienie diagnozy wymaga szczegółowego wywiadu. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa, być może konieczne będą badania dodatkowe, np. TK lub MR głowy.
Proszę się obserwować, jeśli ból będzie narastał (zwiększał nasilenie i częstotliwość), pojawią się dodatkowe objawy, powinnna Pani zgłosić się do lekarza.Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Niepokojąca Panią przyczyna symptomatyczna może być wielowątkowa.
Wskazana byłaby osobista konsultacja u Lekarza pierwszego
kontaktu, który pokieruje Panią (Neurolog, Ortopeda, Psycholog? celem diagnostyki i (ewentualnego) leczenia.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605