Mężczyzna , 35 lat Od 7 lat boli mnie głowa w okolicy żuchwy i skroni. Ból trwa kilka miesięcy, między okresami ciągłego bólu najdłuższa przerwa to rok. Raz dot. str prawej raz lewej. Staw skroniowo-żuchwowy wykluczony. Stomatologiczne też, leczyłem się w klinice szczękowo-twarzowej,usunięto drobny guz w okolicy otworu bródkowego, podano antybiotyki. Ulga trwała 2m-ce. Później przeniosło się na druga str. Neurolog zalecił Gabapentin, Tegretol bez efektu. Boli w dzień i nocy. Leki p/bólowe coraz słabiej działają.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: