Mężczyzna , 32 lata 10 lutego mija rok od operacji rekonstrukcji ACL i wycięcia kawałka łąkotki w moim kolanie. Do tej pory nie wróciło mi prawidłowe czucie w piszczeli (uczucie odrętwienia i mrowienia) a skóra na odcinku ok 10 cm na piszczeli ma wyraźnie inny odcień i nadmiernie się złuszcza. Czy powróci mi jeszcze 100% czucie w obrębie piszczeli? Oprócz tego za każdym razem przy zginaniu bądź prostowaniu nogi słyszę wyraźne "klikanie" "przeskakiwanie" w kolanie. Czy może przeszkodzić mi to w uprawianiu sportu?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Zaburzenia czucia związane są z uszkodzeniem gałęzi podrzepkowej nerwu odpiszczelowego i jest niestety dość częste po rekonstrukcji (nerw jest za mały, żeby go zobaczyć i ominąć w trakcie zabiegu). Zaburzenia czucia i zmiany troficzne zwykle stopniowo ustępują ale to może potrwać kilka lat. I nic się z tym nie zrobi. Przeskakiwanie w stawie to inna sprawa - warto wykonać jakieś badania, żeby to wyjaśnić. Np. rezonans albo usg.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.