Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ból i zmiana koloru skóry w miejscu rekonstrukcji ACL?

10 lutego mija rok od operacji rekonstrukcji ACL i wycięcia kawałka łąkotki w moim kolanie. Do tej pory nie wróciło mi prawidłowe czucie w piszczeli (uczucie odrętwienia i mrowienia) a skóra na odcinku ok 10 cm na piszczeli ma wyraźnie inny odcień i nadmiernie się złuszcza. Czy powróci mi jeszcze 100% czucie w obrębie piszczeli? Oprócz tego za każdym razem przy zginaniu bądź prostowaniu nogi słyszę wyraźne "klikanie" "przeskakiwanie" w kolanie. Czy może przeszkodzić mi to w uprawianiu sportu?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Zaburzenia czucia związane są z uszkodzeniem gałęzi podrzepkowej nerwu odpiszczelowego i jest niestety dość częste po rekonstrukcji (nerw jest za mały, żeby go zobaczyć i ominąć w trakcie zabiegu). Zaburzenia czucia i zmiany troficzne zwykle stopniowo ustępują ale to może potrwać kilka lat. I nic się z tym nie zrobi. Przeskakiwanie w stawie to inna sprawa - warto wykonać jakieś badania, żeby to wyjaśnić. Np. rezonans albo usg.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety