Co oznacza ból i zmiana koloru skóry w miejscu rekonstrukcji ACL?

10 lutego mija rok od operacji rekonstrukcji ACL i wycięcia kawałka łąkotki w moim kolanie. Do tej pory nie wróciło mi prawidłowe czucie w piszczeli (uczucie odrętwienia i mrowienia) a skóra na odcinku ok 10 cm na piszczeli ma wyraźnie inny odcień i nadmiernie się złuszcza. Czy powróci mi jeszcze 100% czucie w obrębie piszczeli? Oprócz tego za każdym razem przy zginaniu bądź prostowaniu nogi słyszę wyraźne "klikanie" "przeskakiwanie" w kolanie. Czy może przeszkodzić mi to w uprawianiu sportu?

Zaburzenia czucia związane są z uszkodzeniem gałęzi podrzepkowej nerwu odpiszczelowego i jest niestety dość częste po rekonstrukcji (nerw jest za mały, żeby go zobaczyć i ominąć w trakcie zabiegu). Zaburzenia czucia i zmiany troficzne zwykle stopniowo ustępują ale to może potrwać kilka lat. I nic się z tym nie zrobi. Przeskakiwanie w stawie to inna sprawa - warto wykonać jakieś badania, żeby to wyjaśnić. Np. rezonans albo usg.