Co oznacza ból karku?

Witam serdecznie. Mam pewne pytanie- Od długiego czasu boli mnie kark dzień w dzień, dość często też boli mnie głowa i czuję że ten ból w pewien sposób promieniuje od karku, przez ostatnie kilka dni drętwieją mnie i bolą nogi oraz ręce. Myślałam wcześniej że to od pracy, ale nie pracuję już dwa miesiące a ból nadal jest. Co mi może być ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani wykonać zdjęcie rtg kręgosłupa szyjnego, gdyż może dochodzić do ucisku korzeni nerwowych w tym odcinku. Również nagłe skoki ciśnienia mogą objawiać się bólem karku. Najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbada Panią i zleci konieczne testy diagnostyczne.