Co oznacza ból kolana pod rzepką?

Dzień dobry, boli mnie kolano pod rzepką. Przy każdym stąpnięciu jest kłucie. Nie było żadnego urazu, nie uderzyłam się ani źle stąpnęłam po prostu zaczęło mnie boleć. Po intensywnym smarowaniu maścią przeciwbólową przez tydzień ból trochę zelżał. Zrobiłam RTG: słabo wyrażone objawy pośrednie destrukcji chrząstek stawowych oraz niewielkiego stopnia zmiany proliferacyjne na krawędziach powierzchni stawowych i guzkach wyniosłości miedzy kłykciowej odpowiadające wczesnym zmianom zwyrodnieniowym stopień I wg klasyfikacji artrozy Kellgren-Lawrence. Czy jest to coś poważnego, do ortopedy jestem zarejestrowana za 4 m-ce, czy coś mogę we własnym zakresie robić żeby mniej bolało? Mam 37 lat. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do lekarza rodzinnego aby zlecił odpowiednie leczenie