Co oznacza ból kręgosłupa podczas drętwienia nogi?

Witam. Mam 22 lata jestem mamą od 3 lat.177cm/55kg.11 lat temu zdiagnozowano u mnie dyskopatia w odcinku lędzwiowym kr.Zrost wyrostka poprzecznego z miednicą z lewej str. I nieco wyżej jeden wyrostek poprzeczny kręgosłupa wbityj kaby do środka i uciskajacy na rdzeń kręgowy. Od jakiegoś czasu bóle kręgosłupa nasilają się, bol promieniuje do całej lewej nogi. Od 10 lat gdy dretwieja mi nogi odczuwam bardzo siły ból który w ostatnim czasie utrzymuje się do 5 min. Co oznacza taki ból podczas dretwienia nóg? Jakie skutki może mieć zwyrodnienie kręgosłupa w przyszłości, z czym mam się liczy i jak sobie pomóc?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pani oceny klinicznej i analizy badań obrazowych najlepiej przez specjalistę neurochirurga, ortopedę lub neurologa. Pani dolegliwości mogą świadczyć o ucisku nerwów w kanale kręgowym. Leczenie zależy głównie od nasilenia pani objawów. Jedną z opcji leczenia farmakologicznego są NSLPZ i miorelaksanty, ale zależy to od obrazu klinicznego.