Co oznacza ból krtani po radioterapii?

Jestem 2 miesiące po radioterapii raka płuc. W trakcie radioterapii odczuwalam ból przełyku ale ostatecznie ustąpił po terapii. Teraz, 2 miesiące po terapii, nagle znowu zaczęłam odczuwac ból krtani. Czy to normalne? Czy powinnam się gdzieś zgłosić? Jeżeli tak to do kogo?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do swojego lekarza prowadzącego (pulmonologa lub onkologa). Pewne dolegliwości mogą wynikać z przebytego leczenia lub z choroby podstawowej. Konieczna jest kliniczna ocena pani stanu i analiza pełnej historii choroby.