Mężczyzna , 28 lat Witam mam problem . Do 6.02 walczyłem z grypa zoladkowa (wymioty biegunka bóle żołądka brak apetytu). Od 4.02 zaczęły mnie bolec mięśnie nóg a konkretnie pośladki i uda. Bolą a raczej drętwieją głównie przy siedzeniu. Muszę częściej zmieniać tez pozycje leżenia czy nawet czuje przy nadmiernym chodzeniu. Także przy siedzeniu na toalecie i wypróżnieniu czuje te mięśnie. Czy mam się czego obawiać i natychmiast powiniennem skorzystać z pomocy lekarza? Jeśli tak to do jakiego specjalisty pójść ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Proponuję uzupełnić elektrolity, np kupić Orsalit w aptece.
Jeśli po 2-3 dniach stosowania objawy dalej będą się utrzymywać - proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.
pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Grypa – Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych, gdzie istnieje duże ryzyko spotkania chorej osoby.
  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.