Co oznacza ból migdała po anginie?

Witam. Ponad 2 tyg temu przeszłam anginę, leczyłam domowymi sposobami. Po 3 dniach wszystko było ok. Po około tygodniu zaczął boleć mnie prawy migdał, jest napuchnięty, zaczerwieniony. Ból utrudnia przełykanie śliny. Mam uczucie rozpychania w gardle i szyi. Ból promieniuje do ucha. Węzeł chłonny na szyi w okolicy migdałka jest w wielkości 5 cm, dodatkowo pojawiło się na nim wgłębienie (jakby dziurka na środku). Ból sprawia problemy z przełykaniem, jedzeniem, ziewaniem i nieznacznie z mówieniem. Trwa to już 5 dni. Niestety przychodnia zamknięta do poniedziałku, a ja nie wiem czy powinnam czeka

Lek. Paweł Szadkowski

Wygląda to na zapalenie gardła. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu i wskazań do antybiotykoterapii.