Co oznacza ból nerki u osoby leczącej w przeszłości zapalenie nerek?

Pare lat temu miałam zapalenie nerek, później nie było zadnych problemów. Teraz od pewnego czasu ok 4-5 miesięcy pobolewa mnie prawa nerka. Ból jest znosny ale uporczywy, czasem tylko muszę sięgnąć po lek przeciwbólowy. Lekarz stwierdził ból nadwyrężonego mięśnia, w co nie do końca jestem w stanie uwierzyć. Ból mięśni odczuwam inaczej i potrafię go odróżnić od bólu opisywanego tutaj. Czy to może być powstajacy kamień czy może coś innego? Dodam że wody i ogólnie płynów piję bardzo mało.

Lek. Michał Lenard

Kamica nerkowa jest w Pani przypadku możliwa. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci badanie USG jamy brzusznej z uwidocznieniem nerek. To badanie pomoże potwierdzić, lub wykluczyć kamicę. Pozdrawiam!