Co oznacza ból nogi po upadku?

Dzień dobry tydzień temu spadlam ze schodów. I bardzo boli mnie noga. Myślałam że za 3 dni przejdzie to akurat był piątek no i nie przystało smarowalam noge ale nic to nie dało. Więc w poniedziałek pojechałam na izbę i lekarz nie mógł zrobić mi rengenu ponieważ jestem w ciąży. Ale nawet nie spojrzał na noge i stwierdził że jest skręcenie stawu skokowego i mam wracać do domu i smarować altacetem. Ale nie umiem stawać na noge i jak by coś się wbijalio taki dziwny ból. Nie jest opuchnięta tylko jest siniak. Nie wiem co dalej robić ? Co raz mocniej boli

Lek. Katarzyna Szymczak

W Pani przypadku niewiele można zrobić w kwestii diagnostyki, stopę powinien ocenić ortopedę, może będzie chciał wykonać usg. Konieczne może być także unieruchomienie kończyny w specjalnym opatrunku.