Co oznacza ból odbytu po wypróżnieniu?

Jestem młoda, nie mam problemów zdrowotnych. Ostatnio musiałam zjeść coś złego, bolał mnie żołądek przez co nie mogłam się ani wypróżnić ani zwymiotować. Następnego dnia poszłam się załatwić, stolec był twardy i sprawiało mi to trudność. Było to około 4 dni temu, teraz czuję się bardzo dobrze, zero problemów, tylko przy wypróżnianiu leci mi krew z odbytu. Nie ma jej w kale, tylko na odbycie i papirze. Nie boli lub czuję to tylko delikatnie. Myślę że to zwykłe przetarcie. Zagoi się? Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć