Co oznacza ból okolicy żołądka przy niedoczynności tarczycy?

Witam. Mam 19 lat, stwierdzono u mnie subkliniczną niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, oraz insulinooporność. Od 4 tygodni stosuje lek Glucophage 500mg. Dawka była stopniowo zwiększana co tydzień o jedną tabletkę. Były typowe objawy jak nudności i biegunka, ale od około trzeciego tygodnia jak więcej się ruszam czy wychodzę po schodach, łapie mnie tak ostry ból brzucha, że nic tylko zwinąć się w kulkę i cierpieć. Boli w okolicy żołądek/wątroba, po 20-30 minutach ból ustaje ale nie mogę wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. W czym tkwi mój problem ? Czy to może być problem z wątrobą ? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy nie będą ustępować, warto udać się do lekarza w celu wykonania podstawowych badań i ewentualnie usg jamy brzusznej.