Co oznacza ból palca?

Witam, Mam kłopot środkowy palec w lewej ręce coraz bardziej boli przy dotknięciu bądź zdjęciu. Zaczęło się nie groźnie lekki ból rano przy poruszaniu ręka po pewnym czasie ustępował. W tej chwili wystarczy, że dłużej nie ruszam ręką i ból jest bardzo silny. Boli już nawet przy dotknięciu tego palca i z każdym dniem coraz mocniej. Nam czucie w pracy, umiem nim ruszać, ale ból staje się bardzo uciążliwy i niepokojący.Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli ból nie został spowodowany urazem, to może świadczyć o zakażeniu, lub być spowodowany chorobą ogólnoustrojową, np. dną moczanową. Wizyta u lekarza jest konieczna w celu postawienia rozpoznania i zlecenia ew. badań dodatkowych.