Co oznacza ból pępka?

Witam, mam pytanie od dwóch dni odczuwam dziwny ból bo pępka, podczas gdy go dotykam to ból się nasila, chciałabym się zapytać co może być przyczyną takiego bólu, gdyż nie wiem nawet jakiego specjalistę powinnam odwiedzić.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Ból okolicy pępka z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na chorobę jelit. Niestety nie wspomina Pani, czy oprócz bólu zauważyła u siebie inne objawy jak biegunka, zaparcia, krew w stolcu, czy ból mija, jeśli tak to w jakich sytuacjach i wiele innych. Z tego też powodu sugerowałabym skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który zbierze z Panią szczegółowy wywiad i zbada Pani brzuch. Na podstawie zebranych informacji będzie mógł pokierować diagnostyką lub skierować Panią do specjalisty.
Pozdrawiam.