Co oznacza ból piersi po grypie?

Jestem po grypie chorowałam 2 tygodnie. Od dwóch dni boli mnie jak kaszle i nie tylko w boku z lewej strony pod piersią , niekiedy ciężko mi się oddycha.Jakie mam wykonać badania. Czy to jest zapalenie płuc .

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerują udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny pani stanu klinicznego oraz poszerzenie diagnostyki między innymi o rtg klatki piersiowej i EKG. W razie nasilenia dolegliwości proszę udać się na SOR. Pani objawy mogą wynikać z prostego podrażnienia opłucnej w trakcie infekcji, ale mogą być również objawy odmy opłucnowej żeby to określić należy poszerzyć diagnostykę.