Co oznacza ból pleców i zawroty głowy?

Witam mam 23 lata, od trzech tygodni czuję się fatalnie. Zaczęło się od zawrotów głowy, ucisku, duszności i zatkanych uszu. Byłam u laryngologa wszystko dobrze. Neurolog stwierdził że też jest wszystko dobrze. Po jakiś 6 dniach doszedł mocny ból pleców nad pośladkami. Nie mogę jeść sztywnieje mi kark mam gule w gardle drętwienie twarzy nóg i rąk. Lekarz rodzinny przepisał mi lek psychotropowy xanax bardzo boję się go wziąć jestem mamą 7 letniej dziewczynki i rocznej bardzo się boję. Czy to są objawy nerwicy jak stwierdził mój lekarz rodzinny ? Ginekologiczne również jest wszystko okej morfologia żelazo cukier idealnie

Dzień dobry,
Opisywane przez Panią objawy mogą mieć podłoże psychiczne, szczególnie że odwiedziła już Pani kilku lekarzy. Niemniej jednak opisywane objawy (może z wyjątkiem drętwienia twarzy) mogą wiązać się z dyskopatią. Czy na pewno ma Pani zdrowy kręgosłup szyjny i lędźwiowy? Warto się upewnić. Samo zażywanie leków nie wystarczy, radziłabym pójść na psychoterapię. Leki usuwają objawy ale nie rozwiązują problemów lezących u podłoża dolegliwości. U terapeuty będzie Pani miała okazję porozmawiać o swojej sytuacji życiowej, problemach, stresach. Po jakimś czasie napięcie spadnie i objawy mogą ustąpić. Poza tym w przypadku tak silnych objawów lepiej skonsultować się ze specjalistą - lekarzem psychiatrą, który zdiagnozuje Pani stan i dobierze odpowiednie leki. Serdeczne pozdrawiam.