Co oznacza ból po prawej stronie szyi?

Witam, mam pytanie, ponieważ od 4 dni pojawił się u mnie ból po prawej stronie szyi (w okolicach gardła, nieco powyżej jabłka Adama). Ból nie towarzyszy cały czas, pojawia się jedynie podczas mowy, a konkretniej podczas wydania wysokich tonów, czy też głosu bardziej "piskliwego". Dodam, że ból nie występuje podczas skrętu szyi, normalnej mowy, czy też picia bądź przełykania pokarmów. Bardzo prosiłbym o odpowiedź co to może być. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być problem z krtanią, strunami głosowymi,wskazana kontrola u laryngologa.
Pozdrawiam