Co oznacza ból pod łopatką i w klatce piersiowej?

Witam, mam 16 lat i od pewnego czasu mam bardzo bolesne kłucie pod łopatką z lewej strony. Nawet tabletki przeciwbólowe nie pomagają, bardzo boli mnie przy poruszaniu się oraz gdy oddycham i nabieram powietrze, a od dwóch dni doszło do tego bolesne kłucie w klatce piersiowej z lewej strony. Co to oznacza?

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe pod łopatką oraz kłucia w klatce piersiowej mogą być spowodowane schorzeniami kręgosłupa. Przemawia za tym fakt, że dolegliwości nasilają się przy ruchach. W tej sytuacji wskazane jest wykonanie RTG odcinka piersiowego kręgosłupa.
Należy również wykluczyc odmę. Dlatego w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza oraz wykonanie rtg klatki piersiowej.

Pozdrawiam