Co oznacza ból podbrzusza przy przeziębieniu?

Witam. Ostatnio męczyło mnie przeziębienie, stan podgorączkowy oraz uciążliwy kaszel. Obecnie przy chodzeniu boli mnie podbrzusze po lewej stronie. Bol czuję również po środku, ale bardziej jest to lewa strona. Mam na myśli okolice macicy, pęcherza moczowego. Podbrzusze boli również przy kaszlu i gdy siadam czuje ucisk tego miejsca. Czy może to być objaw zmęczenia mięśni czy raczej coś związanego z macica lub jelitami? Wyproznilam się dziś normalnie.

Lek. Paweł Szadkowski

Niespecyficzne bóle brzucha mogą czasem towarzyszyć infekcjom. Jeśli objawy będą się utrzymywały, nasilały się lub pojawiłyby się inne (np. objawy dyzuryczne, zaparcie/biegunka) najlepiej udać się do lekarza w celu zbadania.