Co oznacza ból podbrzusza u 3-latki?

Witam, moja 3,5 letnia córka po powrocie z wakacji skarżyła się na pieczenie miejsc intymnych oraz ból podbrzusza i pleców. Wykonałam ogólne badanie moczu oraz posiew. Dodatkowo pediatra przepisała maść na zapalenie sromu. Wynik posiewu - po 48h posiewy tlenowe ujemne, badanie ogólne moczu wykazało bakterie i śluz w mikroskopowym badaniu osadu moczu pozostałe parametry prawidłowe. Na dzień dzisiejszy świąd i pieczenie ustało, ale córka nadal skarży się na ból podbrzusza. Czy powinnam wykonać dodatkowe badania??

Lek. Michał Lenard

Objawy i obecność bakterii w moczu może wskazywać na odmiedniczkowe zapalenie nerek. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badania, który je oceni i zdecyduje o właściwym leczeniu. Pozdrawiam!