Co oznacza ból stawów całego ciała?

Nasila sie u mnie ból stawów całego ciała. Jak byłam mała(7/8 lat) przez kilka dni nie moglam chodzic na jedną nogę. Mam wykrzywione palce u rąk, często mi drętwieja. 6 lat temu dostalam zakazenie na nodze ( lekarz stwoerdzil ze przez kleszcza, dostalam antybiotyk i cała noga wrocila do normalnego funkcjonowania. Niewiem jak mam się za to zabrac? Mam 24 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej byłoby udać się do lekarza reumatologa, który Panią zbada, określi, które stawy są objęte procesem zapalnym, zleci prześwietlenie konkretnych stawów.
Jeśli na wizytę trzeba długo czekać, może Pani udać się do lekarza rodzinnego i wykonać badania: przeciwciała p/boreliozie IgM i IgG, czynnik reumatoidalny, ANA, OB, CRP, morfologię krwi.