Co oznacza ból ucha i gardła?

Witam tydzien temu bolalo mnie ucho, myslalam ze przejdzie. Ból nie był ciągły ale czasami czulam cos nie tak. Po kilku dniach zaczęło bolec gardlo po tej stronie i pokazał sie bialy nalot na migdale. po dwoch dniach nalot lekko zaatakował drugi migdał. udałam sie do lekarza, ktory stwierdził ze to angina i przepisal bioracef antybiotyk. Gardlo bolalo ale nie jak przy typowej anginie ale uzasadnil ze trzeba. Dzis minela 3 doba brania bioracef 500 nalot dalej jest i dalej odczuwam ta lewa strone od poczatku brak goraczki. Wczoraj zrobilam crp wyszlo lekko ponad 26. Nie wiem co dalej robic zeby zniknął nalot w migdalkow. Czuje się osłabiona pewnie przez branie lekow i odczuwam brak apetytu głównie przez stres. Naczytalam sie o mononukleozie i teraz jestem przerażona bo nie moge pozwolic sobie na taka dluga nieobecność w pracy. Co mam dalej robić? Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Angina może być wywołana przez wiele czynników etiologicznych. Jeśli po trzech dobach przyjmowania antybiotyku nie ma żadnej poprawy lub objawy nasilają się, może pani udać się na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego. Sugeruję również przyjmować lek osłonowy np. Enterol 250.