Co oznacza ból w klatce piersiowej i plecach?

Witam, od około 2 tyg mam bóle w klatce piersiowej i plecach(głównie przy odcinku szyjnym), ale też rozchodzi się na całe plecy. Byłem u lekarza i stwierdził u mnie zapalenie chrząstki mostka(czy coś tego typu) przypisał leki przeciwzapalne i powiedział, że do tygodnia powinno się uspokoić. Dziś mija drugi tydzień i raczej nie widzę zbytniej poprawy(ból trochę uspokaja się po zażyciu leku), do pojawiły się bóle brzucha przy jego dotyku , łokci i lekkie bóle głowy w okolicy czoła. Szczególnie ból jest odczuwany na wysokości żeber, zarówno z przodu klatki piersiowej i pleców. Mam 20 lat. Powinienem udać się znowu do lekarza, czy to przeczekać? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Jeżeli objawy nie mijają, sugeruję ponowną wizytę u lekarza i poinformowanie go o nowych objawach. Pozdrawiam!