Co oznacza ból w klatce piersiowej podczas ospy?

Witam, mam 33 lata, przechodzę właśnie ospę wietrzną, jestem na etapie, przysychających krostek, które powoli odpadają, gardło jednak dalej czerwone, migdały powiększone i jeszcze trochę tego towaru w jamie ustnej siedzi, bo mam problemy z przełykaniem. Od razu dostałem Heviran 800 - dawkowanie, co trzy godziny, przez 5 dni wykluczając noc gancjana wodna do gardła i pudodrem, który zamieniłem na gancjanę na spirytusie na wykwity. Jutro o 16 będę brał ostatnią tabletkę Heviranu. Gorączkę miałem tylko przez pierwsze 2-3 dni. Ogólnie czuję sie całkiem przyzwoicie, nawet nie swędzi ale mam niepokojący ból w klatce piersiowej po stronie serca. Postaram się to opisać najdokładniej jak umiem: kładąc prawą dłoń pod lewego cycka tak, żeby kciuk był na mostku a palce skierowane w lewo, to ten ból jest tak mniej więcej w połowie palców. Nie mam go cały czas, pojawia się i znika na kilka chwil, po czym wraca np po 5 min czasami po 2 różnie. Lekko piekący. Czy to jakieś niepokojące objawy z ospą a może po prostu źle spałem, mam tak od wczoraj i całe dzisiaj. Z racji tego, że jestem cały fioletowy i jeszcze w trakcie choroby, to nie wybieram się do lekarza ale wolę podpytać szanowne grono specjalistów. Ten ból nie jest jakoś bardzo dla mnie uciążliwy ale oczytałem się tyle o tych powikłaniach, że wolę zasięgnąć opinii. Dziękuję i pozdrawiam, licząc na odpowiedź. Łukasz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Dolegliwości mogą mieć związek z przyjmowanym heviranem lub z ospą. Jeśli nie ustapi w ciągu kilku dni, wskazana kontrola u lekarza rodzinnego.