Co oznacza ból w mostku u 23-latki?

Od dłuższego czasu mam problemy z bólem w mostku. Czuję jednak tam ból tylko przy podnoszeniu się np. z łóżka czy przy przekręcaniu się na drugi bok. Jest to taki chwilowy ból, który sprawia wrażenie jakby mi się coś w mostku rozrywało. Bardzo mnie to niepokoi. Nie robię gwałtownych ruchów, tylko wszystko w normalnym tempie. Żebym niczego nie czuła muszę zawsze wstawać lub odwracać się na drugi bok bardzo powoli i uważnie. Co może być tym spowodowane?

Lek. Paweł Szadkowski

Bóle w klatce piersiowej zawsze wymagają dokładnego zbadania, w celu wykluczenia potencjalnych groźnych przyczyn (w tym kardiologicznych). Warto dlatego udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Pani opis bardziej jednak sugeruje przyczynę urazową lub zapalną dotyczącą ściany klatki piersiowej (np. przyczepów żeber do mostka).