Co oznacza ból w nadbrzuszu i luźne stolce?

Witam. od pół roku w różnym natężeniu mam bóle w nadbrzuszu w środkowej części, bóle pleców, luźne stolce (nie biegunki) i mdłości. Bol plecow nasila się przy oddychaniu. Dodam że nie mam już2 lata woreczka żółciowego. Miałam robiona już gastroskopie (znaleziono helikobacter i żółć w żołądku, podjęto leczenie) kolonoskopia ok rezonans ok próby wątrobie i trzustkowe ok. Brałam już różne leki i nic nie pomaga. Proszę o poradę co dalej robić bol jest coraz silniejszy.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wykluczyć patologię trzustki (np. przewlekłe zapalenie trzustki), która często może dawać silne bóle nadbrzusza promieniujące do pleców. W tym celu polecam wykonać oznaczenia enzymów: lipazy i amylazy; oraz wykonać USG jamy brzusznej. Inną możliwością może być zapalenie dwunastnicy lub żołądka wywołane przez nawrót zapalenia wywołanego przez H.pylori. W razie bardzo silnych bóli, nie do wytrzymania polecam udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR), gdyż mogą one być wywołane perforacją przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniem trzustki lub wyrostka robaczkowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia!