Co oznacza ból w okolicy potylicy i dodatkowe skurcze?

Urodziłam się z dwupłatkową zastawką aorty i do 2014 roku nie miałam żadnych objawów. Dopiero 3 lata temu zaczęłam się źle czuć. Czułam że serce gubi prawidłowy rytm, potyka się. Działo się tak po wysiłku i w spoczynku.Raz zemdlałam. W tym roku w maju znowu zasłabłam i wyszło, że mam zwężoną zastawkę aortalną.Przepisano mi metocard na arytmię ale nadal odczuwam dodatkowe skurcze, zwłaszcza przed spaniem i często też czuję ból w okolicach potylicy. Nie wiem, czy to co się dzieje może mi zagrażać?

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje taka możliwość , konieczna wizyta u lekarza kardiologa echo serca holterbekg i dalsza diagnostyka kardiologiczna