Co oznacza ból w rękach?

Przy badaniu wyszło mi ze MPV 8,6 (norma od 9) i limfocyty 3,61 (norma do 3,50). Zrobiłam badania z powodu bólu ręki (kości lub mięśni - ciężko mi sprecyzować). Mam różne bóle w rękach, nawet palcach, na nogach. W różnych miejscach. Cierpię tez na nerwice i stan przednadcisnieniowy. Czy to może być objaw jakiegoś nowotworu?

Witam, rozpoznanie nerwicy jest rozpoznaniem tzw. ostatecznym, czyli najpierw trzeba wykluczyć dolegliwości związane z narządami, które dokuczają. W Pani przypadku proszę udać się z wynikami badań do lekarza ogólnego/rodzinnego, który pokieruje dalej do specjalisty lub zleci inne badania albo konsultację u fizjoterapeuty. Ale oczywiście nerwica daje bardzo różne objawy i te które Pani opisuje również mogą należeć do somatyzacji objawów psychicznych, czyli nadmiernego napięcia nerwowego. Proponuje równolegle udać się również do psychologa /psychoterapeuty i porozmawiać o pani sytuacji życiowej. Psychoterapia pomoże złagodzić objawy nadmiernego napięcia emocjonalnego.