Co oznacza ból wątroby i wyniki badań?

Boli mnie watroba, tzn. Jakby ukucia, gniecenia, boli też z prawej strony pod zebrami i z lewej. Mdli mnie przy ucisku na środku wątroby. Mam biegunke i rzadki kal, zazwyczaj przy tym bóle brzucha. Uczucie jakby powietrza na wątrobie, nie komfortowe uczucie, wzdety brzuch i w okolicy wątroby. Niezależnie czy jem czy nie. Ale po jedzeniu też czuję dyskomfort. Mam wzdęcia i poranne ssanie w żołądku, zdarza się też w dzień. Rozgniatajacy ból na żołądku który gniecie coraz bardziej aż puszcza i jest rozlegajacy, przechodzi i tak parę razy. Mdli mnie, jest mi słabo, jestem zmęczona i miewam drgawki, mam kłopoty z usnieciem. Na żołądku też jakby uczucie powietrza czy kulek z powietrzem od wątroby po żołądek. Wyniki badań to . Jem zdrowo i nie naduzywam alkoholu, pije rzadko. GGTP norma 38. Wyszło mi 90. ALP - fosfataza alkaliczna norma to 42-98, wyszło mi 113. I alt też ponad norme wyszło norma do 33, wyszło 39. Reszta ok. Bilburina i ast ok. Cholesterol ok, cukier ok.

Lek. Michał Lenard

Wyniki powinien ocenić lekarz z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Najpewniej konieczne będzie również wykonanie USG brzucha. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!