Co oznacza ból węzła chłonnegou 28-latki?

Witam. Od trzech tygodni mam powiększony prawy węzeł chlonny i strasznie boli. Byłam półtora tygodnia temu u lekarza dostałam antybiotyk ponieważ mam powiększony migdały jednak po antybiotyku nie przeszło nadal boli mnie węzeł a nawet policzek i lekko ucho ale z uchem podobno jest wszystko w porządku. Może powinnam zrobić jakieś wyniki które by mi "powiedziały " co mi konkretnie jest? Do lekarza ponownie mogę się wybrać za 3 dni najszybciej a już nie wiem co mam robić. Nie wiem czy to istotne ale tydzień spóźnia mi się miesiączka jednak test ciążowy jest negatywny. Proszę o poradę pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, ewentualnie USG węzłów chłonnych (ale z tym badaniem może się pani jeszcze wstrzymać). W celu interpretacji badania najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.