Mężczyzna , 30 lat Jestem w trakcie leczenia kanałowego górnej 6, dwa kanały ok, z trzeciego nacieka ropa czemu towarzyszy nieprzyjemny zapach i silny ból. Moja Pani stomatolog cały czas podkreśla, że takie leczenie wymaga kilku wizyt. W tym czasie (od 2 tygodni) zarzywam antybiotyk araz ketoprofen a czasem deksaketoprofen, jednakże ból ustaje na 5-6 godzin a potem powraca z bardzo dużym nasileniem. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. dent. Piotr Kiec 36
Lek. dent. Piotr Kiec Stomatolog, Kraków 36 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Należy leczyć wszystkie kanały najczęściej jest ich 4 . Czwarty kanał może być trudny do odnalezienia. Dodatkowo stosuje się zabiegi chirurgiczne odbarczające np. nakłucie , nacięcie, drenaż. Po dwóch tygodniach powinno być już lepiej. Konsultacja i badanie u specjalisty.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.
  • Ból zębaBól zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Stomatologia

Ból zęba - przyczyny, leczenie i profilaktyka

Ból zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu....