Co oznacza ból z tyłu głowy?

Witam od około 4 tyg mam ból głowy z lewej strony skroni na początku brałem ibupromy bóle są zazwyczaj w godz porannych (bardzo mocny ból przy skroni idący do polik i twarzy po 2 tyg poszedłem do neurologa stwierdził że to nerw trójdzielne dał mi lek przeciwpadaczkowy i trosicom bóle są mniejsze ale głową dalej cmi z rana zazwyczaj chciałem dodać że mam zepsute żeby z prawej strony 2 ale ból jest z lewej strony skroni co robić najpierw iść do dentysty czy skonsultować się już z neurologiem

Nerw trójdzielny jest nerwem przewodzącym bodźce czuciowe z twarzy i głowy. Ból najczęściej jest rezultatem bezpośredniego podrażnienia nerwu: zapalenia toczącego się wokół niego, jego uszkodzenia lub uciskania przez tętnice lub żyły bądź niedokrwienia. Często zdarza się, że przyczyny neuralgii nie można znaleźć.
W leczeniu farmakologicznym neuralgii stosuje się:
•leki przeciwpadaczkowe ( niektóre, ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
•leki przeciwdepresyjne ( ściśle określone, i co bardzo ważne w odpowiednich dawkach)
W uporczywym bólu stosuje się:
- blokady, czyli ostrzykiwanie chorego nerwu lekiem przeciwbólowym (często blokada poprzedza zabieg termolezji lub neurolizy)
- termolezję, uważaną za najskuteczniejszą metodę leczenia.
- leczenie Gamma Knife (skuteczność około 30%)
- inne np. neuroliza
- inne, których skuteczność nie została jednoznacznie potwierdzona
Jednocześnie trzeba uświadomić sobie, jakie bodźce najczęściej wywołują nerwobóle i nauczyć się ich unikać (np. nie dotykać określonych miejsc na twarzy lub w jamie ustnej).

W ostateczności możliwe jest operacyjne odsunięcie naczynia uciskającego nerw trójdzielny, jeżeli oczywiście przyczyną jest konflikt naczyniowo-nerwowy.
Podstawowym badaniem jest MRI mózgu, często z opcją angio.
Badanie MRI pozwala również wykluczyć inne choroby, objawiające się podobnym bólem np guz kąta mostowo móżdżkowego, stwardnienie rozsiane.
Taki ból może towarzyszyć ostremu zapaleniu miazgi zębowej, zmianom zwyrodnieniowym w stawach skroniowo-żuchwowych, zapaleniu zatok przynosowych, chorobom oczu i uszu.
Zepsute zęby zawsze trzeba leczyć bez zastanawiania się kiedy.