Co oznacza ból żołądka i duszności?

Witam czekam na serię badań. Ale chciałem się zapytać, co to może być ból żołądka duszności w klatce słabo się robi, miałem tabl IPP, ale nie pomogło nie mogę ich brać. Nie raz w pracy pracować nie mogę. Co mogę robić żeby to wytrzymać czy coś wziąć?

Lek. Wojciech Zygmunt

Należy wykluczyć najczęstsze przyczyny bólu w klatce piersiowej - takie jak choroba niedokrwienna serca, zatorowość płucna, rozwarstwienie aorty, arytmie, inne choroby płuc. Pomimo, że pana wiek nie wskazuje na to, by chorował pan na te choroby, to zawsze należy je wykluczyć. W tym celu należy wykonać EKG, badanie stężenia troponin, d-dimerów oraz RTG klatki piersiowej. Istnieje szansa, że jest to nasilona choroba refluksowa przełyku lub zapalenie/wrzody żołądka. W tym celu polecam wykonać gastroskopię (po wcześniejszym wykluczeniu innych przyczyn), a także rozważyć z lekarzem zwiększenie dawki IPP. Pozdrawiam i życzę zdrowia.