Co oznacza ból żuchwy u 28-latki?

Dzień dobry, zawsze po przebudzeniu boli mnie szczęka w okolicy żuchwy z prawej strony. To jest dosłownie codziennie. Ból mija po kilku godzinach. Nie jest to ból wymagający jakich środków przeciwbólowych, ale codziennie jest to dla mnie dość kłopotliwe z czym to może być związane? P.s. Choruje na nerwicę lękową.

Witam!
Proszę tę sprawę zgłosić lekarzowi leczącemu Pani nerwicę, nieco zmodyfikuje swoje leczenie i usunie problem. Konflikty emocjonalne mogą powodować objawy podobne do opisanych przez Panią.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Szanowna Pani,

jeśli nie ma urazu w tym miejscu lub stanu zapalnego wynikającego z chorób uzębienia, czy też zaburzeń neurologicznych - przyczyną problemu może być zaburzenie lękowe (nerwica). Objawy mogą być spowodowane napięciem mięśni, zaciskaniem zębów na tle emocjonalnym. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna skuteczna metoda w leczeniu zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam serdecznie