Co oznacza bolesny, powiększony węzeł chłonny po prawej stronie szyi?

Kobieta 21 lat, od 3 tygodni mam bolesny, powiekszony wezeł chłonny po prawej stronie szyi, miałam robione usg wyszlo ze są to 2 wezły zapalne o zachowanej budowie. Bolał mnie w tym czasie ząb, wyleczyłam i i brałam antybiotyk, wtedy węzeł przestał boleć, ale po tygodniu od antybiotyku zaczoł znowu. Co zrobić?

Być może nadal występuje jakiś stan zapalny w zakresie jamy ustnej dlatego węzeł chłonny jest bolesny i powiększony. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, który po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania (np. włączenie w przypadku stanu zapalnego antybiotykoterapii).