Co oznacza brak rozumienia mowy u 3-latka z autyzmem?

Witam jestem mamą 3,2latka z autyzmem syn od półtora roku jest w terapii od wrzesnia ubiegłego roku uczęszcza do przedszkola dla autystykow jak na artystyczne dziecko jest bardxo grzeczny minimalnie się czegoś nauczyć ale naszym największym problemem jest brak rozumienia mowy, nie rozumie nic ale to kompletnie nic i to bardzo utrudnia terapię. Dlaczego tak jest co robić? W przedszkolu są tylko dzieci autystyczne wiec nam porównanie bo one mimo wszystko rozumieją mowę a mój nic

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Dzieci rozwijają się na rożnym poziomie. W przypadku autystycznych dochodzi jeszcze to w jakim stopniu autyzm u nich się objawia. Jedne dzieci będą bardziej funkcjonujące w danym obszarze inne mniej. Najlepiej nie czynić porównań i skupić się na terapii. Dziecko powinno w niej uczestniczyć systematycznie. Efekty też mogą być różne, pewne umiejętności przyjdą szybciej na inne trzeba będzie poczekać. Trzeba czasu i cierpliwości.
Pozdrawiam i w razie pytań zapraszam.
Agata Majda
www. pracowniaterapeutyczna. eu
Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac