Co oznacza brązowa wydzielina po porodzie naturalnym?

Jestem po porodzie naturalnym z naciętym kroczem. Jestem w 6 tygodniu połogu. Po 3tyg połogu i ustało krawawienie i pojawiła się brązowa wydzielina. Po czym po kilku dniach znowu zaczęłam krwawić i znowu po kilku dniach pojawil sie brązowy śluz, i znowu zaczęłam krwawić. Krew ma kolor ciemno czerwony, w dole brzucha odczucie jak przy okresie. Nie mam temperatury, nic mnie nie boli. Karmie piersią.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

odchody w trakcie połogu zazwyczaj są na początku krwiste, później surowiczo-krwiste, następnie mają odcień żółtawy a na końcu mogą być białawe. Jednak jeśli krwawienie trwa dłuższy czas powinna Pani udać się na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego.