Co oznacza brązowa wydzielina zamiast okresu?

Witam,
mam 21 lat, 19.11 po 2 tyg. spóźnienia dostałam zamiast okresu brązowe skąpe plamienia, momentami z domieszką krwi, trwało to przez 2 tyg., teraz znowu mi się spóźnia okres. Dodam, że miesiączki są nieregularne i kilka dni spóźnienia jest u mnie normą.
Odczuwam delikatne bóle jak przed okresem, ale nic nie ma. Ponadto ostatni raz współżyłam 15.10, zabezpieczyłam się. Nie stosuję żadnych leków ani tabletek hormonalnych.
Proszę o pomoc, mam nadzieję, że to nie ciąża...

Witam serdecznie!
W pierwszej kolejności proponowałabym wykonanie testu ciążowego, w celu wykluczenia najczęstszej przyczyny zmiany charakteru miesiączki, jaką jest ciąża. Wspomina Pani, że stosuje Pani zabezpieczenie, ale proszę pamiętać, że nie ma środków o 100 proc. skuteczności.
Jeżeli wynik będzie negatywny, warto poobserwować się w trakcie tego cyklu. Jeżeli za miesiąc sytuacja się powtórzy, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Jedynie badanie ginekologiczne jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, co jest przyczyną zaburzenia.
Należy jednak pamiętać, że jednorazowa zmiana charakteru nie musi być objawem patologicznym.
Pozdrawiam