Co oznacza brązowy śluz przy początkach miesiączkowania?

Witam,
mam 12 lat. Dostałam miesiączkę 22 listopada od kilku dni mam brązowy śluz, i często leci mi mało krwi. Co to oznacza?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Takie nieregularne krwawienia czy plamienia w pierwszych latach po rozpoczęciu miesiączkowania są normalnym zjawiskiem. Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pełne uregulowanie cyklu, które będzie oznaczać również pojawienie się owulacji. Może to potrwać nawet kilka lat.

Pozdrawiam serdecznie!