Co oznacza chęć noszenia rzeczy ukochanej osoby przy depresji?

Witam nazywam się Bartłomiej mam 26 lat mam pewny problem mam depresje do tego nerwice i lęki boje się wychodzić ale kawałek czasu temu odkryłem że jakoś mi milej i pewniej się wtedy czuję gdy mam coś założonego od mojej narzeczonej oprucz bielizny oczywiście i chce wiedzieć czy to że nosze coś od mojej dziewczyny pod moimi żeczami to jest normalne czy muszę inaczej sobie radzić proszę o poradę

Witam, napisał Pan że ma depresję, zaburzenia nerwicowe. Czuje się Pan pewniej gdy nosi Pan jakąś rzecz swojej dziewczyny. Znalazł Pan sposób na poradzenie sobie ze swoimi lękami. Proszę się zastanowić co daje Panu noszenie ubrań dziewczyny. Czy chodzi o poczucie bezpieczeństwa, bliskości, poprawia samopoczucie. W czasie gdy przebywa Pan w towarzystwie partnerki również pewnie ma Pan podobne odczucia i znalazł Pan sposób na to by czuć się tak również w momencie jej nieobecności. Być może warto porozmawiać o tym z psychologiem i zastanowić się w trakcie psychoterapii, jakimi umiejętnościami, strategiami stopniowo zastąpić garderobę partnerki aby samodzielnie radzić sobie w trudnych sytuacjach. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Mam mało od Pana szczegółów.

Z tego, co Pan napisał chęć noszenia rzeczy, należącej do bliskiej Panu osoby, jaką jest dla Pana narzeczona, może być dla Pana namiastką fizycznej obecności narzeczonej.
Przy której czuje się Pan miło i pewnie.

Czy to jest normalne?
Ważne jest, jak Pan się z tym czuje.

Żeby mógł Pan odnaleźć odpowiedź na to pytanie, zapraszam Pana do rozmowy z psychologiem, mógłby Pan dotrzeć, dlaczego ma Pan taka potrzebę noszenia rzeczy narzeczonej.
Może Pan w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Życzę Panu radości,
Irena Mielnik-Madej