Co oznacza ciągłe zaczerwienienie skóry twarzy?

witam .mam 23 lata . zawsze byłem zdrowym i wysportowanym mlodziencem. uprawiqlem sport miałem dobra kondycję itp. jakoś 3 lata temu wszystko się zaczęło. nie rozumiem o co chodzi. Ale słabo toleruje ciepło i wysiłek fizyczny. .chodzi o to że około 3 lat temu od czasu do czasu miałem ataki gorąca . dziwnie się czułem itp . od poprzednich wakacji moja twarz jest non stop czerwona . znaczy z rana jak wstaje to jest git ale później to tragedia . prawdopodobnie trondzik rozowaty (przynajmniej tak to wyglada). mało tego od tej zimy co była "ataki"gorąca towarzyszą mi dosłownie wszędzie. gdy stoję w kolejce . w pracy . mniej więcej 80% dnia czuje się źle. szybko się opcje twarz czerwona jakbym wyciskal 300 na klatę. ogólnie wygląda to tak że czuje od czasu do czasu takie jakby wybuchy w korpusie i czasami w głowie. wybuchy nie wiem czego . chyba gorąca ale czasami zdarza się że mam ciarki . czuje te wybuchy jakby coś rozlewalo mi sięcos po plecach klatce itd. nie wiem co mam robić. nie mogę normalnie funkcjonować. gdzie nie wyjdę ludzie patrz na mnie jak na wariata. w pracy zaś no stop ktoś podchodzi i pyta czy wszystko ok . domyślam się że dlatego bo wyglądam jak jakiś nacpany. w około wszyscy normalni a ja czerwony spocony nie wiadomo dlaczego. dodam iż robiłem usg tarczycy bo wyczytałem w necie że to może to ,ale lekarz powiedział że wszystko jest ok .chciałbym mu wierzyć ale nie mogę ponieważ gdy do niego przyszedłem to na starcie był wobec mnie niemiły i śmiał się że mnie że przesadzam i wogole . sam już nie wiem gdzie mam iść po pomóc. lekarze się że mnie śmieją. ludzie patrzą jak na pomylenca , który albo jest wiecznie nacpany albo wiecznie zawstydzony. w dodatku jestem za granicą co znaczy że możliwości mam ograniczone . A i będę wdzieczny jak nikt nie będzie przypisywać tyg objawów do nerwicy . tak wiem stres . w sytuacjach stresowych człowiek może mieć takie objawy ,ale uwierzcie znam siebie wiem jaki byłem 3 lata temu . nie wierzę że stres może doprowadzić człowieka do takiego stanu . poza tym stres czy nie stres dolegliwości mam cały czas. . z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam oraz życzę każdemu żeby nigdy nie musiał czuć takiego dyskomfortu jak ja .

Witam Pana,
szuka Pan pomocy, więc proszę uwierzyć, że stres może powodować takie objawy, skutecznie można wyleczyć psychoterapią, w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, tzw. erytrofobia. Same myśli o pojawieniu się rumieńców, wywołują lęk przed oceną i takie błędne koło. Istotne jest, to co się wydarzyło 3 lata temu, może mieć to związek z poczuciem własnej wartości. Zalecana jest konsultacja dermatologiczna.
Samoocenę, czyli poczucie własnej wartości, kształtuje się w procesie socjalizacji. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Wskazana jest pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego. Poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Przekonania i opinie na własny temat w oparciu o doświadczenia życiowe kształtują samoocenę. Szczególnie negatywne komunikaty i doświadczenia w procesie rozwoju są istotą niskiego poczucia własnej wartości. Spróbuj zastanowić się jaką wartość sobie przypisujesz, zastanów się, jak ta opinia wpływa na twoje myśli i uczucia, w związku z tym, jakie działania podejmujesz: 1)Czy doceniasz siebie? 2)Czy lubisz siebie? 3)Czy akceptujesz swoje zachowanie? 4)Jaka jest twoja skuteczność? 5)Czy masz poczucie własnej godności? 6)Jak widzisz siebie? Negatywne przekonania na własny temat - wysoki samokrytycyzm jest wskaźnikiem, który pokazuje, że skupiasz się na własnych słabościach, wadach i jednocześnie nie doceniasz swoich zalet. Emocje, które są synchronizowane z negatywnymi myślami to; smutek, lęk, frustracja, złość, poczucie winy i wstydu. Myśli i emocje mają wpływ na nasze zachowanie - obserwuje się to w różnych sytuacjach; trudność w asertywnym wyrażaniu potrzeb, niezdecydowanie w realizacji planów życiowych. Mogą pojawiać się też dolegliwości somatyczne; napięcie, zmęczenie, ból głowy. Wskazane jest leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Terapia poznawczo-behawioralna pozwala zrozumieć problem, im lepiej rozumiemy problem, tym łatwiej sobie z nim radzimy - poprawi się Pana funkcjonowanie społeczne oraz ustabilizuje się Pana samoocena, co wpłynie na dobrostan psychiczny. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu za obszerną relację i za zaufanie.
Mam nadzieję, że samo (już) podzielenie się przez Pana swoimi doznaniami symptomatycznymi, przyniosło Panu ulgę.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, wskazują na objawy nerwicowe/lękowe.

Opisane przez Pana symptomy, mogą być odpowiedzią Pana organizmu, że to, co dotychczas u Pana funkcjonowało, przestało Panu służyć?
Otrzymał Pan wskazówki, by się zatrzymać oraz zastanowić, by na nowo zaktualizować swoje potrzeby/pragnienia.

Reasumując, wskazana jest dla Pana konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym) celem podjęcia terapii, która byłaby dla Pana efektywnym leczeniem.

Alternatywną formą komunikacji, jest konsultacja online.
Jestem Autorką artykułu na temat Pomocy psychologicznej online, opublikowanego na WP Portalu Abc Zdrowie:

https://portal.abczdrowie.pl/pomoc-psychologiczna-online-e-gabinet-czyli-poradnictwo-nowych-czasow

Inspiruje Pana do sięgnięcia po pomoc specjalistyczną - symptomy samoistnie nie miną.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605