Co oznacza ciągłe zmęczenie u 18-latki?

Witam, od pewnego czasu (około 1 miesiąca) dokucza mi silne zmęczenie, nie mam siły na nic, jak rano wstaje i myślę o tym, że czeka mnie cały dzień to odechciewa mi się żyć, czasem mam myśli samobójcze ( ale chyba nie mogłabym tego zrobić), czuje się samotna choć wiem że mam w okół siebie wiele osób, ciężko mi przychodzi nauczenie się czegokolwiek. Mam 18 lat i nie wiem czy to są jakieś poważne objawy i czy się tym przejmować.. Dodam jeszcze, że okaleczam się raz na jakiś czas. Nie wiem co mam robić. Trochę boję się wizyty u lekarza..

Lek. Michał Lenard

Ma Pani objawy depresji. Jest to choroba, którą można leczyć, dlatego sugeruję Pani wizytę u psychiatry, który przeprowadzi z Panią rozmowę i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Nie trzeba bać się takiej wizyty, może to Pani naprawdę pomóc. Pozdrawiam i życzę zdrowia!