Co oznacza ciągłe zmęczenie u 21-latki?

Witam! Mam 21 lat od około 2 miesięcy cierpię na ciągłe zmęczenie, największe nasilenie zmęczenia występuje w godzinach porannych. Śpię nawet po 15 godzin, nie mam chęci do czegokolwiek. Objawom tym towarzyszą bóle mięśni i stawów oraz silne osłabienie. Dodatkowo odczuwam silne bóle głowy, które nie reagują na środki przeciwbólowe. Od około 2 tygodni występują również ciągłe nudności, przed posiłkiem, po posiłku, co zniechęca do spożywania czegokolwiek. Sporadycznie występują też wymioty, nawet w sytuacji kiedy przez cały dzień nic nie jadłam. Nudnościom towarzyszą bardzo częste bóle brzucha. Badania podstawowe wykonane, wyniki w normie, lekarz rodzinny w chwili obecnej nie jest w stanie stwierdzić co mi dolega.

Lek. Michał Lenard

Przyczyna objawów może być psychogenna, np. depresja. Warto skonsultować się również z psychiatrą. Pozdrawiam!