Co oznacza ciągły apetyt na jedną rzecz?

Witam, mam problem odnośnie mojego odżywiania. Odkąd zrezygnowałam z mięsa, albo przynajmniej mniej więcej w tym samym czasie, mam ciągły apetyt na jedzenie wafli ryżowych, są mi na tyle potrzebne, że mogłabym nimi zastąpić wszystko inne. Jem ich min. 1 paczkę dziennie za jednym zamachem, a często 2. Zastanawia mnie czy jest to spowodowane jakimiś niedoborami czy może zupełnie czymś innym? Poza tym ogólnie mam duży apetyt, zjadam dziennie o wiele więcej niż powinnam : np. dziś : śniadanie 2 spore miski płatek fitness z mlekiem, 2 mandarynki, 2 śniadanie wafle ryżowe , 3 kanapki z wędzonym żółtym serem i pomidorem, 3 mandarynki, później kilka herbatników, 5 kawałków pizzy, jeszcze pewnie coś zjem. Nie wiem co robić, bo przez ok. rok przytyłam jakieś 8 kg/ Proszę o radę :) Pozdrawiam serdecznie i z góry bardzo dziękuję

Witam,

Problem przybierania na wadze u osób, które przeszły na diete wegetariańską jest wbrew pozorom spory.

Nasz organizm potrzebuje czasu, aby móc przestawić się na żywność bezmięsną. Często dochodzi do zaburzeń równowagi składników odżywczych w diecie.

Rezygnując z mięsa trzeba wiedzieć jak go odpowiednio zastąpić.
Należy spożywać większe ilości białka roślinnego i zwierzęcego, w postaci: pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw strączkowych (uwaga na tłuszcz), pestek, nasion oraz chudego/ półtłustego nabiału. Białko syci oraz podnosi metabolizm organizmu.
Druga ważną grupą produktów są warzywa. Zawierają one dużo błonnika pokarmowego, który wypełnia żołądek na długi czas oraz są niezbędnym źródłem witamin i składników mineralnych.
Niektóre warzywa zawierają spore ilości węglowodanów (ziemniaki, warzywa strączkowe, kukurydza i inne), przez co powinniśmy je spożywać w mniejszych porcjach.

Jeśli chodzi o wafle ryżowe, zawierają one sporo fosforu, potasu oraz żelaza. Te składniki mineralne znajdują się również w mięsie. Dodatkowo wafle mają w swoim składzie dużo węglowodanów są, więc kaloryczne.
Proponuję ograniczyć je i zastąpić produktami bogatymi w potas, fosfor oraz żelazo: banany, nektarynki, morele, warzywa zielone, buraki, orzechy, warzywa strączkowe i inne.

Odpowiednio skomponowana dieta oraz wysiłek fizyczny pozwoli uniknąć przybierania na wadze.

Pozdrawiam.