Co oznacza ciągły ból w klatce piersiowej połączony z ukłuciami?

Mam 32 lata, od pewnego czasu borykam się z uciążliwym dla mnie problemem. Odczuwam bowiem ciągły ból w klatce piersiowej połączony z takimi ukłuciami bardzo nieprzyjemnymi powodującymi dodatkowo uczucie strachu i oblanie mnie zimnym potem. Gniecenie w klatce trwa już ok. 3 tygodnie jest to już nieznośne, codziennie rano wstaje i odkąd otworzę oczy odrazu czuję ten ucisk, jakby ktoś położył mi wielki głaz na piersiach i jeszcze od czasu do czasu dżgał jakąś szpilką. Początkowo ból był tylko z prawej strony, tak pod żebrami poszłam do lekarza, Pani doktor orzekła nerwoból międzyżebrowy... Niby minęło...ale nie do końca. Ból przeszedł do środka, i na lewą stronę :( dodatkowo czuję często jakąś gule w gardle, jakby ciało obce...oczywiście w gardle nic nie ma. Do tego mam ciągły kaszel i katar (zatoki). Generalnie od 3 tygodni czuję jakby ktoś spuścił ze mnie powietrze, sytuacja mnie męczy, powoduje że nie mam siły na nic, zmuszam się do chodzenia do pracy i "rozdawania" uśmiechów udając że wszystko gra, jednak ból nie ustępuje. W ostatni weekend miałam epizod po którym wylądowałam w szpitalu - ostry ból po lewej stronie klatki piersiowej po którym ogarnęła mnie totalna panika, że mam jakiś zawał...EKG w porządku, cukier OK. Mam jedynie próby wątrobowe trochę zawyżone, ale to może być od leków - biorę od 17 roku życia Trileptal. Miałam wykonane również RTG płuc, oto wynik: Niewielkie smużkowate wzmożenie rys. płucnego w sąsiedztwie dolnego bieguna wnęki prawej mogące odpowiadać obrazowi nielicznych zmian zapalnych, przy potwierdzeniu klinicznym (brak danych). Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca mała, prawidłowa. Wnęki i śródpiersie niezmienione. Proszę o pomoc? CO to wszystko może oznaczać, gdzie powinnam się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Trileptal faktycznie może spowodować podwyższenie wartości aminotransferaz. Skoro Pani dolegliwości zostały skonsultowane internistycznie i miała Pani wykonane podstawowe badania mające na celu wykluczyć najgroźniejsze przyczyny bólu w klatce piersiowej, sugeruję udać się do lekarza psychiatry ponieważ objawy, które Pani opisała niekoniecznie muszą posiadać przyczynę somatyczną. Jednocześnie proszę pozostawać pod opieką lekarza pierwszego kontaktu żeby nie pominąć ewentualnych innych chorób somatycznych.