Co oznacza cień w badaniu RTG klatki piersiowej?

W górnym polu płuca prawego widoczny miękko wysycony cień o wymiarach 3-2 cm. Łuk aorty wydłużony z uwapnioną blaszką miażdżycową w ścianie. Poza tym pola płucne i cień środkowy bez zmian. Poza tym badania krwi bardzo dobre, OB 11. Czy powinnam bać się odebrać wynik badania tomografii komputerowej? Pozdrawiam i dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niska wartość OB sugeruje, że nic niepokojącego się nie dzieje w orgaznizmie. Zachęcam do odebrania wyniku badania tomografii komputerowej klatki piersiowej, gdyż to badanie prawdopodobnie pozwoli wyjaśnić, jaki charakter ma opisywany cień w górnej części płuca.

Pozdrawiam