Co oznacza CIN1 w wyniku histopatologicznym szyjki macicy?

Proszę o interpretację rozpoznania histopatologicznego: skrzepy krwi ścięty śluz fragmenty błony śluzowej szyjki macicy ze spokojnie zachowującym się nabłonkiem cewek gruczołowych częściowo pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim który ogniskowo wykazuje cechy CIN1. Ponadto złuszczone komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego bez cech atypii

CIN1 - to neoplazja szyjki macicy; zmiany małego stopnia.

Zmiany małego stopnia (CIN1) często ulegają cofnięciu bez leczenia. Poza tym rzadko przekształcają się w zmiany dużego stopnia w ciągu dwóch lat od obserwacji. W związku z tym podlegają jedynie regularnej kontroli u ginekologa.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska