Co oznacza czarne zdjęcie RTG?

Dzień dobry Mam pytanie, które męczy mnie dzisiaj, odkąd wykonałem sobie nadanie rtg. Miałem do wykonania dwa zdjęcia klatki piersiowej, z przodu i z boku. Pierwsze zdjęcie się nie udało i pani musiała je powtórzyć. W sumie zrobiono mi trzy zdjęcia: dwa z przodu i jedno z boku. Potem jednak zwróciłem uwagę, że przy tym czarnym zdjęciu pani powiedziała, że wyszło całe czarne. Teraz dosyć dziwnie się czuję i mam problem: czy mogłem dostać jakąś bardzo wysoką dawkę promieniowania?

Witam serdecznie,

Dawka ekspozycyjna jest standardowa i zarówno w badaniu jednym jak i powtórzonym były podobne. Na obraz mogło wpłynąć wiele rzeczy. W trakcie badania RTG stosuję się zasady ochrony radiologicznej aby badanie było bezpieczne dla pacjenta. Proszę się nie stresować a jak ma Pan nadal wątpliwości to proszę porozmawiać z radiologiem w Pracowni RTG, gdzie miał Pan wykonane badanie.

Pozdrawiam.