Co oznacza czerwona obręcz wokół stopy przesuwająca się do góry oraz zmieniający się ból stawów?

Dzień dobry! Po wykonanych badaniach w kierunku boreliozy wynik był dodatni (106). Objawy to czerwona obręcz wokół stopy przesuwająca się do góry oraz zmieniający się ból stawów. Miesiąc po kuracji antybiotykowej lekarz zakaźny zlecił powtórzenie badań. Wynik był identyczny. Lekarz stwierdził, że powinien być wyższy lub niższy i w takiej sytuacji z całą pewnością nie jest to borelioza tylko inny stan zapalny w organiźmie. Czy jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź. Anna

Lek. Tomasz Budlewski

A czy był wykonany test potwierdzenia western Blot? Proponuję udać się do lekarza reumatologa